Prémiové bankovní účty. Výsada bohatých, nebo dosažitelná služba?

Všimli jste si, že poslední dobou se častěji objevují billboardy lákající na exkluzivní bankovní služby? Z plakátů na nás září nablýskané diamanty a modelky či modelové stylizovaní do rolí úspěšných podnikatelů. Je to taková veřejná pozvánka do klubu bohatých, která láká kolemjdoucí na luxusní, prémiové a výjimečné bankovní služby.

Ale může si takové služby “normální” kolemjdoucí skutečně dovolit? A k čemu jsou takové nadstandardní služby dobré? Dříve bych si myslela, že prémiový účet je skutečně výsadou těch nejbohatších. Vždyť exkluzivní nabídka už z povahy věci nemůže být pro každého.

Po konkrétních zkušenostech s prémiovými bankovními účty odpovídám: Pokud dobře znáte kritéria bank pro získání prémiového účtu, můžete takovou službu získat nečekaně snadno. Jen si nezapomeňte vybrat takový účet, který přinese výhody, jež skutečně potřebuje.

Můj první prémiový účet byl vlastně náhoda

Svůj první prémiový účet jsem si založila asi před pěti lety, tehdy ještě pod hlavičkou Citibank. Vlastně náhodou jsem zaregistrovala nabídku na exkluzivní konto pro solventní klienty a zřídila jsem si účet na půl roku na zkoušku zdarma – bez jakýchkoli podmínek, které bych musela plnit. Získala jsem tak zdarma běžný účet, spořící účet se zvýhodněným úrokem, slevy v obchodech a restauracích, prémiovou platební kartu Mastercard Gold a s ní spojené cestovní pojištění pro sebe i rodinu zdarma, vstup do letištního salonku v Praze a dále např. výběry z bankomatu po celém světě bez poplatku. Výčet byl opravdu široký a hlavně – jednalo se o věci, které využívám pravidelně. Během cestování jsem náhle nemusela řešit cenu za výběr z bankomatu. Cestovní pojištění jsem měla aktivní pro sebe i své nejbližší a poplatky na účtu se spolehlivě ustálily na nule.

Půl rok ale rychle uběhl a s ním i mé zlaté časy v Citibank. A já se začala pídit po jiné bance, kde bych uvedené výhody stále měla po ruce. Studium webových stránek českých bank mě přivedlo na dvě věci – prémiový účet jsem si otevřela v České spořitelně. A hlavně! Zjistila jsem, že na českém internetu chybí funkční srovnávač nadstandardních účtů a karet.

Srovnávač prémiových účtů na českém internetu doposud chyběl

Právě proto v Premium Life přicházíme s prvním srovnávačem na trhu, který přehledně popisuje výhody všech prémiových účtů a zároveň uvádí i kritéria nutná k vedení takového účtu zdarma. A protože řada výhod se neváže na bankovní účet, ale na platební karty, přinášíme také rozsáhlý srovnávač prémiových debetních karet a všech kreditních karet. Díky tomu si můžete v klidu prostudovat nabídku na českém trhu a možná budete překvapeni, o jaké výhody zdarma přicházíte.

Pokud se vrátíme zpět k úvodní otázce v článku – Proč prémiové účty a karty? Odpovídám takto: protože získáte zdarma řadu výhod, za které v tuto chvíli platíte. A navíc mnoho z nás dosáhne na prémiový účet – a s ním spojené výhody a služby zdarma – překvapivě snadno. V některé bance například stačí mít hypotéku (paradoxně tak bance nemusíte peníze dávat, stačí si je půjčit!), do jiné instituce stačí posílat pravidelný měsíční plat v určité výši. A nebo využijete speciální nabídky na několik měsíců zdarma bez jakýchkoli podmínek a sami okusíte, které výhody se vám líbí a zda je chcete využívat i nadále. Třeba zjistíte, že prémiový účet se vám vyplatí i s poplatkem, protože za pojištění a další služby okolo zaplatíte víc. A nebo že díky službě payback se vám měsíční poplatky vynulují. Pokud se o výhodách chcete dozvědět víc, podívejte se na srovnávač prémiových účtů a srovnávač karet.

3. 2. 2019