Co můžou vaše karty udělat pro vás, aneb benefitní programy - díl 3: Moneta a Unicredit

Moneta a Unicredit Bank

Mastercard i Visa nabízí benefity pro držitele svých prémiových karet. Banky k tomu přidávají ještě vlastní benefitní programy. Co zajímavého tedy můžete na českém trhu najít? Přehled vám přinášíme v tomto článku, nebo se podívejte do srovnávače karet.

Bene+ a Bene+ Gold od Monety

Moneta (v minulosti známá jako GE Money Bank) připravila pro své klienty docela povedený program Bene+ postavený na tzv. paybacku - vrací procento z nákupu kartou v partnerské síti Bene+. U kreditek je to procento obvykle o něco vyšší než při platbě debetkou u stejného obchodníka. Pozitivních je hned několik věcí:

  1. tato síť je dostatečně velká (nějakých 320 obchodů),
  2. není potřeba nic hlásit (upozorňovat obchodníka na nějaké logo a podobně),
  3. výše takto získané odměny není omezená a
  4. především to procento z nákupu, které vám vrátí, je docela vysoké. Reklamní materiály sice říkají, že získáte až 30 % z nákupu zpět, ale až tak růžové to pochopitelně není. Momentálně to totiž platí jen pro dva obchodníky z celé sítě. Ale míst, kde můžete získat payback ve výši pěkných 10 %, je tam dost. A objevují se i slevové kupony na další slevy.

Úplně stejně funguje i Bene+ Gold, jen je tam o pár “gold” partnerů a jejich nabídek více. Tyto výhody jsou pro držitele kreditek MoneyCard Gold, MONETA Business Card (pro podnikatele) nebo debetek k běžnému účtu Genius Gold.

Moneta navíc nabízí odměnu ve formě 5% paybacku za nákupy u všech obchodníků v ČR ve vybrané kategorii (elektronika; restaurace a kultura; sport a cestování; dům, hobby a zahrada; mazlíčci). Kategorii si bohužel musíte vybrat jen jednu.

Náš názor
Pěkný paybackový program!

U-šetřete od Unicredit Bank

Bez ohledu na to, jakou kartu od Unicredit Bank máte, můžete (po registraci) využívat jejich program U-šetřete. Za nákupy kartou u partnerských obchodníků získáte "slevu", přesněji řečeno vám bude daná částka vrácena na účet (pokud jste platili debetkou) nebo započtena proti dlužné částce (pokud jste využili kreditku). Nenechte se zmást tím, že v obchodě nejdřív zapltíte celou částu.

Stejně jako u Bene+ je výhodou, že si nemusíte o slevy na místě říkat, ani nepotřebujete žádné další členské kartičky. Zároveň se Unicredit snaží přizpůsobit nabídku na míru, takže vám zobrazuje slevy, které se pro vás podle nich hodí.

Rozdílem oproti ostatním programům je, že si musíte konkrétní slevu před nákupem aktivovat. Jde to samozřejmě i přes appku (či prostě online) přímo v obchodě, jen na to musíte myslet.

Pozitivní je, že celkově není omezena částka, kterou vám banka vrátí. Ale omezené samozřejmě bývají jednotlivé nabídky. Znáte to - jen 5 kostek másla na osobu…

Náš názor
Zajímavé je složení obchodníků, kteří slevy nabízení - AVG nabízí až 30 % a objevují se tam také světoví obchodníci jako booking.com nebo aliexpress.com.

24. 6. 2019