Co můžou vaše karty udělat pro vás, aneb benefitní programy - díl 2: Visa

Visa to má trochu jednodušší než Mastercard - má program Visa Premium pro své karty Gold, Infinite a Platinum. Zámožné a rozcestované klientele, co je pořád busy, nabízí šest typů benefitů:

  1. Slevy a výhodné nabídky od partnerů programu - základní položka, po které se všichni pídí - slevy u obchodníků. Narozdíl od Mastercard jsou slevy vyšší, třeba 10 nebo 20 %, ale bohužel v současné době jen u 8 (slovy: osmi) obchodníků…
  2. Asistenční služby (VISA Premium Asistence) - super služba, která vám může opravdu reálně pomoct a budete se cítit jako VIP. Můžete se obrátit na osobní asistenty, kteří vám pomůžou sehnat tapetáře či lístky do divadla nebo zařídí dovolenou.
  3. Luxusní hotely (Visa Luxury Hotels Collection) - Visa nabízí držitelům svých prémiových karet možnost zabookovat si ubytování v jednom z 900 luxusních hotelů a získat tam nadstandardní výhody: kredit 25 USD na jídlo a pití, late check out či upgrade do lepšího pokoje a další.
  4. Levnější ubytování - s prémiovou kartou Visa budete mít na půl roku zdarma členství v rámci ubytovacího portálu Bidroom.com, který nabízí o 5 - 25 % levnější ubytování (v porovnání s nabídkou na ostatních ubytovacích portálech). Na následné členství je po vypršení zkušebního půlroku poskytována sleva 50 %.
Osobní asistent vám pomůže například najít golfové hřiště uprostřed pouště. Na snímku hřiště v městečku Page v Arizoně, USA.

A teď ještě ty z našeho pohledu méně povedené benefity:

  1. Visa Travel Tool - ano, mít appku je moderní a skvělé. Ale vydávat ji za prémiový benefit, když si ji může v appstoru nebo na Google Play stáhnout úplně každý, není úplně fér. Aspoň vám pomůže najít nejbližší bankomaty a přepočítat měny a poradí, kam vyrazit za památkami, zábavou nebo jídlem. Takže je použitelná jako minimalistický průvodce.
  2. AirRefund - pokud chcete reklamovat let (zpoždění, přebookované letadlo a nedostali jste se na palubu), můžete to zadat přes AirRefund. A s prémiovou Visou pak dostanete třetinovou slevu z poplatku, který si AirRefund účtuje za úspěšné vyřízení vaší reklamace. Sice s tím nemáme zkušenost, ale není to něco, na co bychom se těšili.

Na konkrétní karty, které u nás Visa nabízí, se můžete podívat v našem srovnávači karet.

22. 4. 2019