Jak si vybrat správnou kreditku ve 4 krocích

Někteří lidé se rozhodují impulsivně a ne vždy mají vše promyšlené do důsledků, jiní při výběru čehokoli prochází bolestným procesem vyčerpávajícího rešeršování, analýzy a verifikace výsledků. Abyste se vyhnuli jak úskalí zbrklého výběru, tak agónie z rešerše, připravili jsme pro vás jednoduchý návod, jak si (i za pomoci našeho srovnávače) vybrat tu správnou kreditku ve 4 krocích.

1. Ujasněte si, na co kartu potřebujete

V Premium Life sice rádi využíváme benefity, které karty nabízejí, ale víme, že kreditka může být dobrý sluha i zlý pán. Pokud bojujete s dluhy nebo nemáte příjem (nebo obojí), není kreditka dobré řešení. Pro vás ostatní je důležité si ujasnit, co od ní čekáte.

Pro cestovatele budou důležité výhody jako cestovní pojištění zdarma, sbírání mil, výhodné směnné kurzy a vstupy do letištních salonků. Pro shopaholiky zase slevy a payback (vrácení určitého % z vašich nákupů). Ve srovnávači karet jsme proto připravili 4 profily, které seřadí karty právě podle kritérií příslušících k danému profilu.

2. Vyberte si benefity

Když už víte, co chcete, není těžké to najít. V rámci profilu uvidíte karty seřazené podle našeho hodnocení parametrů souvisejících s daným profilem. Na vás už pak jen si je porovnat mezi sebou a říct si, co je pro vás důležitější.

Nezapomeňte, že i když hledáte co nejlevnější kreditku, benefity, které některé karty nabízejí, vám můžou přinést mnohem větší užitek. Zvláště pokud využíváte kreditku chytře a splatíte ji vždy včas celou, nemusí vás výše úroku vůbec zajímat.

3. Ohlídejte si parametry

Ať už je pro vás prioritou mít přístup k co “nejlevnějším” penězům nebo vybraným benefitům, jsou tady základní parametry, které si musíte ohlídat vždy:

  • Kolik můžete z karty čerpat, neboli úvěrový limit - je to důležité, pokud buď víte, že budete potřebovat vysokou částku, anebo naopak tušíte, že by vysoká částka pro vás byla příliš nebezpečná a radši si zvolíte nižší.
  • Jak dlouho můžete mít peníze půjčené v podstatě zadarmo, neboli bezúročné období.
  • Jaký budete platit úrok, pokud nepošlete zpět na kreditku všechny peníze ve stanovené lhůtě.
  • A kolik vás to bude stát na poplatcích.

Více informací k těmto termínům najdete také v našem vychytaném manuálu pro kreditní karty.

4. Zažádejte si o vybranou kartu

Pokud jste došli až sem, tak gratulujeme. Nenechali jste si vnutit od banky jakoukoli kreditku, ale vybrali jste si ji sami. Většina bank zatím neumožňuje projít celým procesem žádosti o kreditku online (určitě je to však jen otázka času, než to umožní), ale u každé karty najdete ve srovnávači link na stránku, která už vás navede jak dál.

25. 5. 2019